Co zawiera cena za reportaż ślubny?

Cena ta zawiera prace jednego fotografa, to jest od 10 do 12 godzin fotografowania: przygotowań do ślubu, ceremonii ślubnej, zabawy weselnej (do tak zwanych oczepin) i sesji w dniu ślubu. A także udostępnienie galerii online (fotografie chronione hasłem), pen drive ze zdjęciami zapakowany w ozdobnym pudelku. Wszystkie zdjęcia są są poddane autorskiej obróbce graficznej.


Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

W dniu ślubu robię całą masę zdjęć. Zazwyczaj jest to ok 600 zdjęć, które umieszczam w galerii online. Zdjęcia te możecie Wy i wasi goście ściągnąć na komputer. Jest to bardzo wygodna forma dystrybucji fotografii. Wasza galeria jest chroniona hasłem.


Czy otrzymamy każde zdjęcie, które zostanie przez ciebie zrobione?

Nie. Wszystkie nieudane ujęcia, zamknięte oczy, dziwne miny i pozy zostaną moją tajemnicą.


Jak wygląda praca fotografa w dniu ślubu?

Zaczynam od fotografowania detali. Proszę o przygotowanie takich rzeczy jak: biżuteria, obrączki, wiązanka panny młodej, sukni ślubnej, muszki lub krawatu, spinek, wszystkiego, co wiąże się ze ślubem. To jest optymalny czas, aby wasi bliscy zdążyli się przyzwyczaić do mojej obecności.

Po detalach zaczynam fotografować przygotowania, których początek to zazwyczaj końcówka robienia makijażu pannie młodej. Zdjęcia z ubierania sukni ślubnej robię, gdy panna młoda ma ją już na sobie i gdy mama albo świadkowa pomaga zapiąć lub zawiązać sukienkę. Szanuję waszą prywatność i fotografuję tylko w momentach, w których czujecie się komfortowo.

Przed ceremonią pary młode udają się na błogosławieństwo rodziców. Jest to wyjątkowa chwila. Jeżeli chcecie być w tej chwili tylko z rodzicami, powiedzcie mi o tym. Zależy mi na emocjach i fotografuję wszystkie ważne momenty, ale jak już wcześniej wspomniałem, chcę, abyście się czuli komfortowo.
W czasie ceremonii kościelnej staram się nikomu niczego nie zasłaniać. Jestem pewien, że nie zauważycie mojej obecności przez większość czasu w kościele.

Pracę moją kończę po oczepinach. Rzut welonu i muszki to zazwyczaj ostatnie momenty, które rejestruję.

Ile czasu podczas wesela powinniśmy zarezerwować na zdjęcia z rodziną?

Wszystko zależy od liczby osób, z którymi chcecie mieć takie pamiątkowe zdjęcie. Uwzględniamy to w rozkładzie dnia, wspólnie możemy znaleźć najlepszy czas na wykonanie tych fotografii.Kiedy zobaczymy nasze zdjęcia ślubne?

Zdjęcia po selekcji i obróbce są gotowe w ciągu 30 dni po weselu.

Dojedziesz do… ?

Cokolwiek wpiszecie, w miejsce kropek – dojadę tam. Najczęściej pracuję na terenie Kaszub i Trójmiasta.